Bezprzewodowa wirtualna rzeczywistość – HTC Vive Pro

Firma HTC uczyniła kolejny krok aby zwiększyć wrażenie immersji i realizm jaki płynie z korzystania z gogli VR.  Zaprezentowane zostały nowości jakimi są nowy model HTC Vive Pro oraz bezprzewodowa wirtualna rzeczywistość.

Zaprezentowany z okazji targów  CES odbywających się w Las Vegas model Vive Pro, który trafi niedługo do sprzedaży będzie odznaczał się znacznie wyższą rozdzielczością od podstawowej obecnie dostępnej wersji gogli. W nowym model będzie to 2880×1600 pikseli, co pozwoli znacznie zwiększyć  szczegółowość wyświetlanego obrazu.

Nowe gogle wirtualnej rzeczywistosci

To jednak nie wszystko co jeden z głównych graczy na rynku okularów wirtualnej rzeczywistości przygotował na ten rok. Drugą ważną premierą będzie dodatek do gogli pozwalający na to by zestaw był bezprzewodowy. Bezprzewodowa wirtualna rzeczywistość to coś co do tej pory było kojarzone tylko z goglami przystosowanymi do smartfonów.  Teraz wygoda poruszania jaką daję brak kabli zostanie połączona ze znacznie większymi możliwościami jakie oferują gogle przeznaczone do używania z komputerami stacjonarnymi.   

Oba powyższe rozwiązania dadzą nam jeszcze większe możliwości w zakresie przygotowania projektów w wirtualnej rzeczywistości. Nowe gogle pozwolą nam na zbliżenie się do celu, jakim jest dążenie do pełnego fotorealizmu naszych projektów. Bezprzewodowość zwiększy natomiast komfort użytkowania gogli i pozwoli naszym klientom na jeszcze większe zanurzenie się w świat wirtualnej rzeczywistości. Poniżej film link do filmu prezentującego najnowszy sprzęt od HTC.

W T3VR nie możemy się doczekać na moment kiedy będziemy mogli przetestować nowe gogle i zacząć używać ich do prezentacji naszych przyszłych projektów.